Abrahadabra.pl

Marzec 2019 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Marzec nie oszczędzi nam wrażeń i będzie miesiącem przełomowym dla wielu z nas. Miejmy wreszcie nadzieję, że przyniesie same dobre wiadomości i pozytywną przebudowę, na którą wiele osób czeka od miesięcy.

monika zjawinska, astrologia, marzec 2019, wiadomosci astrologiczne

Jednym z głównych tematów jest powtórny już ingres Urana do znaku Byka. Pierwsze wejście w ten obszar obserwowaliśmy w zeszłym roku na wiosnę. Wiele osób poczuło więc już, jak wygląda zetkniecie z inną energią i koniec nerwowej walki o byt. Niestety ostatnie miesiące to znów czas zmierzania się ze sprawami, które nękały przez ostatnie prawie 8 lat.

Powrót Urana w znak Byka nastąpi 6 marca. Zaczniemy odczuwać zmianę życiową w wielu obszarach. Globalne światło zmian i wzrostu świadomości padnie na dziedziny związane z ziemią, systemami wartość, rolnictwem, finansami, bankowością. Wszelkie przyspieszenie odczujemy wszędzie tam, gdzie w naszym kosmogramie przypada znak Byka.

Tego samego dnia na niebie będziemy mogli celebrować nów Księżyca w znaku Ryb. Co ciekawe, układ ten będzie dodatkowo wzmacniany energią Neptuna, co jeszcze bardziej podkreśli rolę naszych marzeń, poszukiwań duchowych i chęci wybaczenia sobie i innym błędów. To czas, który przy takim układzie sił będzie niósł nadzieję i chęć wzrastania. Jak zwykle energia Neptuna może czynić nas zbyt otwartymi, ale przy dodatkowym mocnym akcencie Urana możemy czuć się bardziej chronieni przed iluzjami.

W tym miesiącu będziemy celebrować również przyjście wiosny, jak co roku, wraz z wejściem Słońca w znak Barana 20 marca.  Jest to jeden z ważniejszych dni, ponieważ rozpoczyna nowy cykl natury. Od tej daty zaczynamy zgodnie z kosmosem odliczać Nowy Rok Astrologiczny. To czas, kiedy wszelkie działania mają największą moc.

21 marca będziemy obserwować pełnię Księżyca w znaku Wagi. Ten okres będzie istotny dla naszych wiązków – możemy chcieć spektakularnych zmian w tym obszarze. To, co nie jest dla nas dobre, powinno ulec zagładzie, zniknąć na zawsze. Istotne będzie znaleźć dla siebie kogoś ważnego lub po prostu wejść w spokojną, harmonijną relację z samym sobą.

W tym miesiącu pamiętajmy o retrogradującym Merkurym, który zacznie swój ruch wsteczny 5 marca, a skończy 28 marca. To nigdy nie jest odpowiedni moment na wiążące decyzje czy dokonywanie zakupów.

W tym miesiącu odpowiedni okres na sprawy zawodowe to przede wszystkim 9 marca, kiedy Słońce utworzy sekstyl z Saturnem – tego dnia bez problemu pozałatwiamy wszelakie sprawy prawne bez większego wysiłku, 13 marca, kiedy Słońce utworzy sektyl z Plutonem  – będziemy mieli siłę i charyzmę; uda się przeforsować wszelkie projekty również dzięki wpływowym osobom.

Jeśli natomiast zamierzamy prowadzić negocjacje, to najlepiej 20 marca, ze względu na fakt, że jest to czas przesilenia, ale również Merkury utworzy sekstyl z Saturnem, łącząc intuicję z głębokim zrozumieniem każdego tematu.

Dobre dni na romanse to 21 marca, kiedy Wenus utworzy kwadraturę z Marsem i równocześnie sekstyl z Jowiszem. Tego dnia przyjemnościom może nie być końca. Warto poddać się chwili.