Abrahadabra.pl

Marzec 2017 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Marzec nie będzie mniej interesujący od pozostałych miesięcy w roku. Warto więc przygotować się do nadchodzących wydarzeń.

monika zjawinska, astrologia, marzec 2017, wiadomosci astrologiczne

Miesiąc zaczniemy podkreśloną energią znaku Ryb. Już 1 marca Słońce ustawi się w koniunkcji z Neptunem. To na pewno czas, kiedy wielu z nas będzie odczuwać zwiększoną dawkę emocji i wrażliwości. Wykorzystaj go do poprawy relacji z ludźmi, wykazania się empatią i chęcią odczuwania więcej niż zazwyczaj.

2 marca będziemy mieli do czynienia znów z dokładną opozycja Jowisza do Urana. Ta opozycja dwóch planet jest jednym z ważniejszych układów energii przeplatających się w tym roku.

Przy tym aspekcie mówić możemy o działaniu dwóch sił, które będą powodować potrzebę zmian i uwalniania nagromadzonego stresu. To czas, w którym naprawdę pod uwagę trzeba będzie wziąć wszelkie organizacje i grupy , mówiące o poszanowaniu osobistej wolności i edukacji, o sprawach osobistych. Temat również będzie dotyczył poszukiwania nowych ścieżek rozwoju i poszerzania światopoglądu.

Cały czas będziemy jednak musieli sprawdzać, na ile nasza wolność jest akceptowalna dla innych i służy rozwojowi, a nie tworzeniu ogólnego zamieszania.

W tym miesiącu planeta Wenus zacznie ruch wsteczny 4 marca do 15 kwietnia. W tym okresie wszelkie nasze osobiste relacje, znajomości będą wymagały delikatnego, ostrożnego podejścia. Mogą powracać w nasze życie stare znajomości i przyjaźnie, by coś u nas zmienić, zamknąć jakiś niezakończony cykl.

Jeśli mamy poczucie niezadowolenia z relacji osobistych, związków, które w naszym życiu miały miejsce, to w tym czasie możemy szukać przyczyn zaistniałych sytuacji i porządkować karmiczne obciążenia związane z tym właśnie tematem.

Gdy planeta Wenus jest w ruchu wstecznym, nie kupujmy wartościowych przedmiotów i nie inwestujmy. To raczej okres przygotowań do zaangażowania się w tematy finansowe. Wiele osób w czasie, gdy Wenus jest w ruchu wstecznym, może poznać kogoś wartościowego, ważnego.

Miesiąc utworzy wiele korzystnych aspektów planet umożliwajacych nam pełną skuteczność w działaniu i studiowanie interesujących nas dziedzin życia. Dobry dzień na działania biznesowe i naukowe to przede wszystkim 5 marca. W tym czasie planeta Mars utworzy trygon z Saturnem – nagrodzona zostanie nasza wcześniejsza cierpliwość.

8 marca planeta Merkury utworzy sektyl z Plutonem; będziemy wszystko widzieć głębiej, będziemy rozumieć więcej.

Pełnia w tym miesiącu przypada na 12 marca w znaku Panny. Ponieważ znak Panny sprzyja porządkowaniu, segregacji i eliminacji, w tym czasie właśnie możemy dobrze zadbać o swój styl życia, zakończyć niezdrowe nałogi.

Następnym ważnym wydarzeniem jest początek wiosny 20 marca, kiedy Słońce tranzytuje w znak Barana. Wielu z nas poczuje wreszcie przypływ sił witalnych. Wtedy właśnie można mówić – wraz z rozpoczęciem nowego cyklu w przyrodzie – o prawdziwym, astrologicznym Nowym Roku. Wejście Słońca w znak kardynalny daje impuls do wielu zmian w sposób dynamiczny, aktywny, pewny.

W tym miesiącu najpiekszejszy dzień na randkę to 25 marca. Słońce znajdzie się tego dnia w pobliżu Wenus. To czas, kiedy każdy będzie chciał doświadczać piękna i erotyki.

Miesiąc zamknie dokładna kwadratura Plutona do Jowisza – 30 marca. Może być to okres bardzo trudnych emocji, jeśli postawimy na ciemne strony naszego życia.