Abrahadabra.pl

Maj 2021 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Zapowiada się miesiąc bliżej natury, w wiosennej aurze.

monika zjawinska, maj 2021, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: NASA (Saturn i sonda Cassini)

2 maja Merkury utworzy trygon z Plutonem, dając nam dobrą okazję do wszelkich prac badawczych w różnych dziedzinach wiedzy. Również tego dnia Wenus utworzy sekstyl z Neptunem, dzięki czemu wszystkie zaplanowane spotkania przebiegną w miłej atmosferze.

3 maja Merkury utworzy kwadraturę z Jowiszem, roztaczając dobrą aurę i mobilizując nas do ożywionych dyskusji i nauki. Natomiast nadmiar bodźców może spowodować pewne zmęczenie, szczególnie że Saturn utworzy kwadraturę do Słońca.

6 maja Wenus utworzy trygon z Plutonem, co sprawi że będzie nam łatwiej podejmować decyzje finansowe. Wyczujemy gdzie i jak można zarobić. Natomiast opozycja do Jowisza uwydatni skłonności do zachowań pozbawionych pewnego umiaru.

11 maja na niebie przywitamy nów w znaku Byka przy udziale Marsa, tworzącego sekstyl do Urana. Będzie to więc zapowiedź dobrego czasu z nutą fantazji.

12 maja Merkury utworzy trygon z Saturnem. Łatwo będzie nam finalizować pomysły, rozmawiać z przełożonymi.

17 maja Słońce utworzy trygon z Plutonem, dając okazje do transformacji ducha i ciała.

19 maja Wenus utworzy trygon z Saturnem, co ułatwi nam podejmowanie rozsądnych decyzji. Będziemy mieli również potrzebę wejścia w trwałą relację.

22 maja Merkury utworzy kwadraturę z Neptunem. Warto wstrzymać się wtedy z podpisywaniem umów czy innych wiążących dokumentów.

Saturn wejdzie w retrogradację 23 maja. Jest to, jak zawsze, część normalnego cyklu planety. Ruch wsteczny Saturna powoduje, że musimy przyjrzeć się, jak bardzo przyswoiliśmy ostatnie lekcje związane z odpowiedzialnością. Ruch wsteczny nie będzie zbyt uciążliwy, natomiast jeśli unikaliśmy ważnych spraw czy obowiązków, prawdopodobnie trzeba będzie na nowo stawić im czoła. Tranzyty Saturna w ruchu wstecznym pokazują, na ile jesteśmy gotowi, by podjąć nowe wyzwania, pełne zaangażowania i odpowiedzialności. Dla wielu osób czas ruchu wstecznego może być pełen niepokoju. Retrogradacja Saturna to również okres, kiedy można nauczyć się zarządzać naszymi lękami.

26 maja będziemy odczuwać działanie zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca. Będzie to energetyczny symbol puszczania wzorców, które ograniczały naszą wolność, szczególnie w sposobie myślenia. Podczas tego zaćmienia możemy wejść głęboko w proces przemiany, rozumiejąc potrzebę swojego progresu.

27 maja Wenus utworzy kwadraturę z Neptunem, tworząc aurę zakochania, ale też okoliczności, w których łatwo jest stracić środki przez nierozważne ich lokowanie.

29 maja Merkury utworzy koniunkcję z Wenus. To moment na intelektualne rozmowy z osobami o świeżym spojrzeniu na świat. Również tego dnia Merkury rozpocznie proces retrogradacji.

Miesiąc zakończymy 31 maja przyjemnym trygonem Marsa do Neptuna, dającym możliwość poczucia się dobrze w tym, co właśnie robimy.