Abrahadabra.pl

Luty 2024 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

W lutym na niebie nie będzie spektakularnych zmian, za to możemy wykorzystać kilka ruchów planet i układów wzajemnych, by lepiej pokierować naszym życiem.

monika zjawinska, luty 2024, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
AbrahadabraPL

2 lutego zaczniemy miesiąc pogodnym aspektem Merkurego do Neptuna. Tego dnia łatwo będzie znaleźć nowe wymiary komunikacji i trochę oczyścić napięcia układu nerwowego poprzez zwrócenie się ku duchowej przestrzeni. To moment, w którym możemy sięgać po inne metody rozwiązywania naszych problemów, mniej racjonalne.

5 lutego nadejdzie czas koniunkcji Merkurego z Plutonem. Takie energie wskazują zawsze na konieczność zmiany naszego postrzegania wszystkiego, co nas otacza. Tego dnia możemy więc być bardziej skupieni, zamyśleni.

7 lutego, wraz z trygonem Wenus do Urana, poczujemy dreszczyk emocji. Będziemy skupieni na tym, by przeżyć coś nowego i odświeżającego. W naszej przestrzeni może pojawić się ktoś, kto uświadomi nam, na co nas stać.

W tym samym dniu sekstyl Marsa do Neptuna może sprawić, że będziemy chcieli wprowadzić trochę więcej romantyzmu w nasze życie.

9 lutego przywita nas Księżyc w nowiu w kwadraturze do Urana. To będzie bardzo ekscytujący czas, prowokujący do szybkich, gwałtownych zmian. Może to być bardzo optymistyczny okres, jak i zaskakujący. Możliwe, że trzeba będzie podjąć pewną nagłą decyzję, ale warto zaryzykować, bo tylko ona doprowadzi nas do upragnionego celu.

10 lutego kwadratura Merkurego do Jowisza może sprawić, że dużo spraw będziemy chcieli z kimś przegadać. Nie zabraknie nam partnerów do rozmów.

13 lutego sekstyl Wenus do Neptuna rozpocznie idealny czas flirtów i radosnych uniesień.

14 lutego, w Walentynki, czeka nas koniunkcja Marsa z Plutonem. Spotkanie Marsa i Plutona generuje potężne pragnienie osiągnięcia własnych zamierzeń. To silna dawka energii skierowania na dopięcie swego – niestety, w swych działaniach, oprócz zaangażowania i odwagi, będziemy chcieli również manipulować innymi. Mogą pojawić się w nas negatywne uczucia i postawy, takie jak złość, zazdrość, także nadmierne pobudzenie, działania kompulsywne, a nawet przemoc.

16 lutego, podczas kwadratury Merkurego z Uranem, możemy wpaść na wiele genialnych pomysłów, ale też nasze zachowania będą wydawać się dość ekscentryczne, co wywoła niejedną kłótnię.

17 lutego nastąpi koniunkcja Wenus z Plutonem. Będzie to dzień, w którym poczujemy wiele intensywnych miłosnych emocji. Możemy przyciągnąć uczucie, które w jakiś magiczny sposób zaspokoi naszą potrzebę bycia z kimś blisko. Niewykluczone są też spotkania z karmicznie połączoną duszą lub przeżycie odrodzenia uczuć w stałej relacji.

22 lutego Wenus w koniunkcji z Marsem uwydatni mocne i słabe strony wszelkich relacji. Zapragniemy uczuć, ale też spełnienia na poziomie erotyki. Będziemy chcieli zdobywać i być zdobywani. To dzień z bardzo ognistą aurą.

Dodatkowo przywitamy pełnię Księżyca w trudnych aspektach z Saturnem. To może wskazywać na niełatwy czas przemiany. Kończenie pewnych spraw może okazać się konieczne, ale także bolesne. Tylko świadomość nietrwałości wszystkiego, co nas otacza, pomoże wspiąć się wyżej w karmicznym cyklu życia i odrodzenia.

28 lutego nastąpi koniunkcja Słońca z Merkurym i Saturnem. Połączenie to przyniesie dyscyplinę, dobrą organizację pracy, spory wysiłek. Możemy odczuwać zmęczenie i popaść w stany depresyjne.

29 lutego Merkury w sekstylu z Jowiszem stworzy korzystną aurę dla osób poszukujących wiedzy. To aspekt dyplomatów, towarzyskich rozmów i podróży.