Abrahadabra.pl

Luty 2017 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Luty będzie bardzo ciekawym miesiącem zimowym. Będziemy mieli w tym czasie aż dwa zaćmienia i wiele ciekawych tranzytów.

monika zjawinska, astrologia, luty 2017, wiadomosci astrologiczne

Już w pierwszych tygodniach Jowisz, planeta ekspansji, zacznie ruch wsteczny. Rozpocznie retrogradację w dniu 6 lutego.

Planety, wchodząc w ruch wsteczny, dają nam okazję do zwiększonej osobistej świadomości i asymilacji procesów, których nauczyliśmy się, gdy planeta była w ruchu prostym. Retrogradacja Jowisza będzie trwała aż do czerwca. Wszystkie nasze pojęcia w szczególności związane z filozofia i wiarą, zostaną zweryfikowane.

Po tym procesie już 9 lutego, wraz z tranzytem Słońca do Urana, będziemy mogli nawiązywać nowe relacje i wniesiemy coś zaskakującego, odświeżającego do starych, sprawdzonych układów. To okres stymulujących spotkań, kiedy będziemy cieszyć się z osobistej wolności, doceniając odmienność w poglądach.

10 luty to dobry czas, by zaplanować odpoczynek wraz z tranzytem Merkury sekstyl Wenus. Zauważymy u siebie chęć bycia aktywnym towarzysko. Będziemy mieli większą zdolność do wyrażania swojej miłości i przywiązania – może tego dnia właśnie nawiążemy intymną relację. Dobry okres dla biznesmenów, ponieważ interesy będą szły dobrze, a nam samym łatwo przyjdzie uzyskać to, co chcemy.

11 luty to czas zaćmienia Księżyca. Dla wielu astrologów zaćmienia Księżyca stanowią jedno z istotniejszych narzędzi do przewidywania przyszłości. Również w wielu kulturach to czas szczególnych medytacji. Zaćmienia mają możliwość wygenerowania większej ilości energii niż zwykłe pełnie czy nowie. Najczęściej przypadają dwa razy do roku.

W tym roku zaćmienie w znaku Lwa będzie wnosić wiele magicznych i pozytywnych wizji w nasze życie. Efekt zaćmień utrzymuje się dużo dłużej niż zwykłej pełni – trwa do kilku miesięcy – a najczęściej do następnego zaćmienia. I – jak każde zaćmienie – to także symbolicznie zamyka pewne procesy, które trwają i muszą być zakończone. Jeśli więc podejdziemy do tego świadomie, będziemy mogli uwolnić się od spraw, które ciążą, hamują nasz dalszy rozwój. Zaćmienie Księżyca reprezentuje usuwanie emocjonalnego bagażu z ostatnich co najmniej sześciu miesięcy.

11 luty to również moment, w którym Słońce utworzy trygon z Jowiszem. Będziemy chcieli się rowijać i podejmować większe ryzyko niż zazwywczaj. Będziemy wierzyć w pozytywne zakończenie naszych zamierzeń.

14 lutego Słońce utworzy sekstyl z Saturnem. To tranzyt, który przyniesie nam więcej niż zazwyczaj cierpliwości i wytrwałości w naszej pracy i codziennych obowiązkach. To najlepszy czas, by osiągnąć swój zamierzony cel – szczególnie, jeśli wkładaliśmy w niego dużo wysiłku. Tego dnia możemy pokazać się jako osoby posiadające autorytet i osoby godne zaufania w kwestiach zawodowych. Możemy też zdobyć zaufanie zwierzchników i osób piastujących ważne stanowiska. Nie jest to najlepszy okres na zabawę i rozrywki, gdyż w takim dniu przede wszystkim myśli się o obowiązkach.

21 lutego Merkury, tranzytując, utworzy trygon z Jowiszem. To dzień radości i optymizmu; nie zawiedzie nikogo jego instynkt zawodowy. To czas widzenia dobrych perspektyw i wielkiej otwartości na świat i jego możliwości. Planujcie na ten dzień wszelkie negocjacje i rozmowy handlowe. W tym okresie łatwo będzie się przyjaźnić i tworzyć ciepłe więzi.

Bądźmy czujni 22 lutego. Wtedy właśnie Mars utworzy kwadraturę z Plutonem. Taki układ między dwoma planetami zawsze oznacza walkę i chęć konfrontacji. Wyzwala bardzo dużo energii. W naszym życiu mogą pojawić się sytuacje trudne, stresujące – niezależne od naszego działania. Inne osoby będą chciały siłowo coś na nas wymóc i uzyskać. Możemy mieć poczucie zagrożenia i bezsilności.

Dla odmiany już 23 lutego Merkury utworzy sekstyl z Saturnem, pomagając nam zebrać myśli i uporządkować wszelkie zawodowe tematy. Będziemy charakteryzować się zdrowym rozsądkiem i umiejętnościami organizacyjnymi. Nadrobimy zaległości w dokumentacji, studiach i wszelkich badaniach. Tego dnia możemy podpisywać długoterminowe zobowiązania, tworzyć plany i zainteresować się inwestycjami w nieruchomości.

Koniec miesiąca przyniesie nam zaćmienie Słońca w dniu 26 lutego w znaku Ryb. To zjawisko da nam potężny zastrzyk energii, szansę na urzeczywistnienie marzeń i planów. Szczególnie że zaćmienie będzie również pod wpływem działania planety Neptun, która może uruchomić twórczą stronę naszej natury, zwiększyć wrażliwość, obdarzając nas wspaniałym potencjałem zwiększonej psychicznej świadomości.

Nie przeoczmy tego wydarzenia. Tym bardziej, że tego dnia mamy również tranzyt Marsa w koniunkcji z Uranem, co może zwiększyć w nas chęć podejmowania nagłych wyzwań, nie bacząc na konsekwencje. To dobry tranzyt dla buntowników i rebeliantów. Oby w dobrej intencji.