Abrahadabra.pl

Listopad 2019 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Jeszcze przed zakończeniem roku 2019, w jesiennej aurze będziemy mieli kilka ciekawych doświadczeń astrologicznych.

monika zjawinska, astrologia, listopad 2019, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

Przede wszystkim w listopadzie, przez większość miesiąca, Wenus będzie przebywać w znaku Strzelca, co korzystnie odbije się na naszych kontaktach towarzyskich. Zostaniemy obdarowani większą dawką humoru, ale także skłonnością do odmiennych, oryginalnych związków. Chętnie zawierać będziemy znajomości z obcokrajowcami lub osobami bardzo różniącymi się od nas. Też wzmocnimy chęć podróżowania i rozwijania się.

Już 5 listopada czeka nas dość mocny akcent energetyczny. Na niebie Mars ustawi się w kwadraturze do Plutona. Taka energia powoduje, że w powietrzu wisieć będzie sporo agresji i tendencji do różnych dramatycznych przeżyć i zachowań. Starajmy się zminimalizować przynajmniej swoje wybuchy złości.

8 listopada będziemy doświadczać działania sekstylu Saturna z Neptunem. To wzór planetarny, który przewija się przez cały 2019 rok. Taki układ daje nadzieje i możliwości na skuteczną realizacje tego, co sobie wymyśliliśmy, wyidealizowaliśmy. Możemy w tym dniu i czasie być wzmocnieni wiarą w siebie i swoją misję.

11 listopada Słońce ustawi się w koniunkcji z Merkurym, który jest obecnie w procesie retrogradacji. Pozwoli to zwrócić uwagę na wszelkie sprawy związane z zaczętymi procesami myślenia. Może być to bardzo intensywny czas w obrębie podejmowania różnych decyzji.

12 listopada na niebie zagości pełnia Księżyca w znaku Byka. Czas sprzyjać będzie finalizacji naszych działań, szczególnie na płaszczyźnie materialnej i finansowej. Natomiast pewnym utrudnieniem tego dnia będzie opozycja do Merkurego, co wskazywać będzie na fakt, że sprawy związane ze zrozumieniem i komunikacją wzajemną nie będą zbyt proste. W każdej relacji z drugim człowiekiem trzeba będzie nabrać trochę dystansu.

19 listopada Mars tranzytuje w znak Skorpiona, co pozwoli zmobilizować olbrzymi potencjał psychiczny i fizyczny w realizacji swoich celów. Energia planety pozwoli nam być niewzruszonym w swoich postępowaniach. Nasze zachowanie będzie pełne pasji i namiętności.

Wenus wkroczy do Koziorożca 25 listopada i nasze relacje staną się bardziej poważne. My sami możemy prezentować się jako osoby godne zaufania, zrównoważone.

Nów w tym miesiącu przypada na 26 listopada w znaku Strzelca. Będzie to dość ciekawe zjawisko dzięki aspektowi Marsa w opozycji do Urana. Takie położenie planet doda sporo napięć, zamieszania i nieoczekiwanych zwrotów sytuacji. Nie obędzie się bez stresu i poczucia irytacji, ale mimo wszystko będziemy pełni optymizmu podczas wprowadzania potrzebnych w życiu zmian.

27 listopada Neptun wyjdzie z ruchu wstecznego. Przy retrogradacji przez ostatnie miesiące mogły się pojawiać trudne emocje, często związane z naszym życiem karmicznym, takie jak izolacja, poczucie zwiększonego lęku, bólu czy cierpienia. Neptun, wychodząc z tego procesu, pozwoli wielu osobom odetchnąć z ulgą i zrzucić wreszcie wielki ciężar ze swojej duszy.