Abrahadabra.pl

Lipiec 2019 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Czeka nas jeden z najciekawszych miesięcy w roku. Przede wszystkim będzie to bardzo przełomowy czas z dwoma ważnymi zjawiskami na niebie. W lipcu będziemy obserwować zaćmienie Słońca i Księżyca.

monika zjawinska, astrologia, lipiec 2019, wiadomosci astrologiczne

Pierwsze zjawisko będzie miało miejsce 2 lipca.  Zaćmienie przebiegające w znaku kardynalnym mocno wzmocni w nas chęć przebudowy swojego życia. To czas, kiedy możemy zmieniać nasze kosmiczne wzory, czy nawyki, głęboko zakorzenione w podświadomości. To zjawisko jest indywidualnym procesem dla każdego i wyznaczone jest przez jego osobisty kosmogram urodzeniowy. Zaćmienie Słońca ustawi się w sekstylu do Urana, co pozwoli na większą swobodę i optymizm we wszystkich podejmowanych działaniach. Łatwiej przyjdzie nam zacząć coś ekscytującego, trochę zaryzykować w naszych poczynaniach.

To moment, w którym możemy przebywać z ludźmi o odmiennych niż nasze poglądach, szukać innych niż zazwyczaj pomysłów. Życie towarzyskie może kwitnąć, przynosząc w nasze obszary kogoś, kto nam potowarzyszy przez jakiś czas.

7 lipca Merkury wejdzie w retrogradacje do 31 lipca. Takie położenie planety zawsze sprawia trudności w jasnym widzeniu i rozumieniu spraw.

Wszelkie znajomości będą mogły się rozwijać dynamiczniej 8 lipca, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Uranem. Wtedy też Merkury, będąc w ruchu wstecznym, utworzy koniunkcję z Marsem. Tego dnia może towarzyszyć nam wiele napięć i dodatkowo ciężko będzie wyjaśnić swoje stanowisko.

9 lipca możemy poczuć się zmęczeni nadchodzącymi wrażeniami z dnia. Słońce ustawi się w opozycji do Saturna. Ciężko będzie nam wyrażać siebie, czuć będziemy, że wszystkie działania idą wolniej, niż zakładaliśmy.

Nasz wysiłek zostanie nam wynagrodzony już 11 lipca, kiedy Słońce utworzy trygon z Neptunem. Możemy poczuć wiatr w żaglach, opiekę sił wyższych. Natomiast mimo wszystko musimy być uważni, gdyż w tym dniu Mars ustawi się w kwadraturze do Urana.

14 Lipca możemy być postawieni przed próbą. Ktoś lub coś może nas zmusić do wchodzenia w ważne kompromisy. Możemy nie czuć się komfortowo. Słońce ustawi się w opozycji do Plutona.

16 lipca będzie miało miejsce drugie zaćmienie, tym razem Księżyca. Wzmocniona pełnia przyniesie mocne wsparcie w zakończeniu wielu procesów, szczególnie tych, które ciągną się za nami od wielu wieków… Księżyc ustawi się w bliskim sąsiedztwie Plutona, co wzmocni potrzebę wewnętrznego oczyszczenia.

17 lipca możemy jeszcze odczuwać tę energię również przez fakt, iż Wenus ustawi się w opozycji do Saturna, powodując że zakończymy relacje, w których nie czujemy się już dobrze.

18 Lipca Wenus ustawi się w trygonie do Neptuna, tworząc już dużo lepszą aurę do spotkań uczuciowych.

25 lipca Mars ustawi się w trygonie do Jowisza, dając nam możliwość skutecznego działania i opiekę w dziedzinach związanych ze sportem, miłością i biznesem.

29 lipca Słońce w Lwie ustawi się w kwadraturze do Urana, przyciągając do nas nietypowe sytuacje uczuciowe i finansowe. Będziemy mogli liczyć na nagłe zyski i zauroczenie.

31 lipca zaobserwujemy następny nów Księżyca. Bliskość planety Wenus i kwadratura do Urana może przynieść jakiś element napięcia, mimo wielu sprzyjających okazji do odbudowy życia uczuciowego.