Abrahadabra.pl

Kwiecień 2021 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Kwiecień będzie spokojnym miesiącem. Analizując położenie planet, nie widać wielkich, przełomowych zdarzeń. Energia sprzyjać będzie raczej rozwojowi intelektualnemu i spotkaniom – nawet w ograniczonym gronie.

monika zjawinska, kwiecień 2021, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: NASA (Pluton)

Merkury utworzy sekstyl z Plutonem 2 kwietnia, wprowadzając korzystną energię do rozmów, wspólnych dyskusji bez większych napięć. Ważne, by szanować odmienne zdanie rozmówcy.

6 kwietnia Wenus utworzy sektyl z Marsem, dzięki czemu możemy mieć wiele okazji do spotkań z płcią przeciwną.

9 kwietnia Mars stanie w kwadraturze z Neptunem, wywołując spore spadki naszej energii z powodu nieprzemyślanego zarządzania nią lub ukierunkowania się na niewłaściwy cel.

10 kwietnia to znów dobry czas na poważne decyzje, rozmowy, podpisywanie dokumentów. Merkury utworzy sekstyl z Saturnem. Tego dnia na pewno będziemy myśleć trzeźwo.

Również 10 kwietnia będziemy mogli skorzystać z energii Wenus, która utworzy sekstyl z Jowiszem i sprawi, że łatwiej będzie nam zarobić pieniądze i zdobyć nowych znajomych.

12 kwietnia będziemy świadkami pierwszego wiosennego nowiu w znaku Barana. Tak naprawdę dopiero to zjawisko mocno zaakcentuje energię Barana. Nie będzie to prosty czas, gdyż tego dnia Wenus utworzy kwadraturę z Plutonem, utrudniając działanie we wszystkich sferach życiowych. Musimy uważać, by tworząc nowe zależności, nie wpaść w sidła namiętności i fałszywych uczuć.

16 kwietnia będziemy musieli doświadczyć trudnej energii Słońca w kwadraturze do Plutona – możemy czuć się bezsilni, bezbronni, nie na swoim miejscu.

17 kwietnia Mars utworzy trygon z Jowiszem, co pozwoli nam działać z większym optymizmem i wiarą w powodzenie naszych przedsięwzięć. To również czas wielu ciekawych rozmów, ponieważ jednocześnie Merkury utworzy wiele pozytywnych aspektów, miedzy innymi sektyl z Jowiszem, Marsem, Plutonem, co bardzo podkreśli wartość prowadzonych rozmów, negocjacji i ułatwi nam zgłębienie różnych ważnych szczegółów. To dobry moment na podpisywanie umów.

22 kwietnia to dzień zetknięcia Wenus z Uranem, czyli czas nieoczekiwanych zdarzeń, szczególnie towarzyskich. Z Uranem połączy się również Merkury, co może spowodować wiele napięć, włączając w to nawet zerwanie pewnych umów czy przyjaźni.

25 kwietnia Wenus i Merkury ustawią się w kwadraturze do Saturna. Będzie to test relacji, wszelkich poczynionych zobowiązań. Możemy poczuć się zawiedzeni cudzymi działaniami i decyzjami.

27 kwietnia nastąpi pełnia w znaku Skorpiona, tego dnia Pluton wejdzie w proces retrogradacji.

Retrogradacja należy do naturalnych cykli planet. Pluton związany jest mocno z karmą, nasza duchową postawą i rozwojem. Będąc w ruchu wstecznym, pozwala nam spojrzeć z dystansem na naszą duchową ścieżkę rozwoju. Na nowo uczymy się wtedy, jak radzić sobie z lękami, fobiami, uzależnieniami. To dobry czas, by usunąć ze swego życia osoby, które są dla nas toksyczne i tym samym uzdrowić siebie. W sprawach globalnych, w okresie restrykcji i manipulacji, może by to jakiś krok ku wzrostowi globalnej świadomości.

30 kwietnia Słońce utworzy koniunkcję z Uranem, dając szansę na szybkie decyzje, podjęcie wyzwań, uwolnienie się od ograniczeń.