Abrahadabra.pl

Kwiecień 2017 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Przed nami bardzo energetyczny miesiąc. Słońce, przebywając w znaku Barana, będzie dawać siłę na inicjowanie wszystkich spraw bez większych oporów. W tym miesiącu czeka na nas wiele atrakcji astrologicznych.

monika zjawinska, astrologia, kwiecień 2017, wiadomosci astrologiczne

6 kwietnia, kiedy Mars utworzy trygon z Plutonem, dając nam motywację do wszelkich działań, planeta Saturn zacznie swój ruch wsteczny. Dla wielu z nas może zacząć się dość ciekawy, ale wcale niełatwy czas. Saturn uważany jest za władcę czasu, Pana naszej karmy i przeznaczenia.

Tranzyt Saturna ruchem wstecznym to okres, podczas którego możemy mieć zwiększona dawkę stresu. To czas powrotu do swoich obowiązków i przyjrzeniu się sferze zawodowej. Możemy na nowo sprawdzić, czy ostatnie lekcje Saturna zostały odrobione przed tym, jak weźmiemy na siebie następne.

10 kwietnia do 3 maja – również Merkury znajdzie się na kilka tygodni w ruchu wstecznym. Jak zwykle moment taki nie sprzyja zbyt ryzykownym nowym działaniom, a raczej uważnemu oglądowi rzeczywistości. Merkury w retrogradacji może powodować natężenie niezdecydowania, także zamieszanie i niezrozumienie. Wnioski, które będziemy w tym czasie formułować, mogą być po prostu mylne.

Pełnia w tym miesiącu przypadać będzie na dzień 11 kwietnia 2017 w znaku Wagi i jak zawsze będziemy wtedy zamykać procesy, ktore nie sprawdzają się już w naszym życiu. Temat szczególnie dotyczyć będzie relacji.

15 kwietnia Wenus zakończy ruch wsteczny. Warto więc przeanalizować to, co się ostatnio nam wydarzyło. Podczas gdy ta planeta jest w ruchu wstecznym, czyli jeszcze do połowy miesiąca, mamy okazję zobaczyć, czy właściwie wyszliśmy już z przeszłości.

Wielu z nas mogło też sprawdzić, czy relacje można wzmocnić i uzdrowić, kiedy pojawiają się wyzwania lub napięcia. Wenus, wychodząc z ruchu wstecznego, daje nam siłę do nowych uczuć. W tym czasie zdarza się, że w naszym życiu pojawia się ktoś szczególny.

W tym miesiącu również Pluton, bardzo silnie związany ze zjawiskiem karmy, zacznie swój ruch wsteczny 20 kwietnia. Okres ten będzie związany z doświadczaniem swojego osobistego stosunku do mocy i kontroli w życiu. Warto zastanowić się, jakie nasze działania przymusowe, kompulsywne trzymają nas w swoich objęciach. To również czas, kiedy możemy wzmocnić naszą duchową moc.

W tym miesiącu nów Księżyca przypada na 26 kwietnia w znaku Byka. Byk związany jest z naszymi zmysłami i ten czas pomoże zadbać nam o ziemskie przyjemności.