Abrahadabra.pl

Czerwiec 2021 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Czerwiec przyniesie wiele ciekawych zjawisk. Jednym z ważniejszym będzie tranzyt Słońca w znak Raka, rozpoczynający kalendarzowe lato. Oprócz tego ważnego wydarzenia, 10 czerwca na niebie będziemy obserwować zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt.

monika zjawinska, czerwiec 2021, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Kevin M. Gill, © CC BY

W czasie zaćmienia Merkury będzie w koniunkcji z tym zjawiskiem, co jeszcze mocniej podkreśli działanie energii Bliźniąt. Tego dnia warto rozważyć naukę nowych przedmiotów, zacząć ważne dla nas procesy.

14 czerwca Saturn utworzy kwadraturę z Uranem. Będzie to kolejne spotkanie tych dwóch planet w ostatnim czasie. Ten trudny tranzyt spowoduje wiele niepotrzebnego stresu i niepokoju w różnych dziedzinach życia – Uran i Saturn to dwie przeciwnie działające siły. Warto przygotować się na wiele zamieszania, nerwów i frustracji. Możemy też nierzadko odczuwać pewne blokady, które będą dość skutecznie ograniczać nasze działania i wolność. Porządek, który znamy, stabilność i bezpieczeństwo, mogą zostać zburzone, mimo naszych największych starań, by tak się nie stało. Ten czas musimy przeczekać, dostosować się do sytuacji wokół…

20 czerwca Jowisz zacznie proces retrogradacji. W wypadku każdej planety to regularny cykl – gdy planeta cofa się, wchodzimy w okres refleksji. W tym wypadku również będziemy na różny sposób skonfrontowani ze swoimi ostatnimi poglądami, przekonaniami; dotyczy to wszelkich obszarów, w których działał na nas Jowisz. Jeśli coś zaniedbaliśmy, będziemy musieli po prostu do tego wrócić i poprawić ustalone przez nas wzorce.

21 czerwca rozpocznie się kalendarzowe lato wraz z tranzytem słońca w znak Raka. Ten czas wzmożonego optymizmu warto wykorzystać na wszelkie działania wzmacniające nasze emocje. Zadbajmy o dobre towarzystwo wokół siebie, tym bardziej, że Wenus utworzy trygon z Neptunem, obdarzając nas weną twórczą oraz romantyzmem, wiarą w dobre zakończenia.

22 czerwca Merkury wróci do ruchu prostego. Łatwej będzie zrozumieć nam otaczający nas świat i ludzi.

Pełnia w tym miesiącu przypada na 24 czerwca. Znak Koziorożca pozwoli nam zmaterializować wszelkie ziemskie projekty, nad którymi pracowaliśmy. Szczególnie ważne staną się sprawy zawodowe.

25 czerwca Neptun rozpocznie swoją retrogradację. Neptun, tranzytując ruchem wstecznym, może wzmocnić w nas poczucie zagubienia. Na nowo możemy zmagać się z naszymi lękami i traumami. Neptun powoduje stres, działając trochę jak niewidzialny wróg. Jedyną drogą przywrócenia równowagi wewnętrznej jest wejście w obszar problemu, konfrontując się z nim przez pryzmat wartości duchowych. Nasze nagromadzone emocje, czy frustracje, mogą zostać uwolnione tylko przez ponowne zetknięcie się z nimi. Często, będąc w ruchu wstecznym, Neptun może wzmacniać w nas poczucie zawodu i rozczarowania, ale w tym okresie mamy szansę pomóc sobie skutecznie, znaleźć źródło cierpienia i uzdrowić je.