Abrahadabra.pl

7 buław

Autor: abrahadabra.pl

7 buław
Recklessness (Lekkomyślność)

Żywioł: Ogień
Przyporządkowanie astrologiczne: Mars w Lwie
Przyporządkowanie numerologiczne: 7 – jako jednostka niepotrafiąca obiektywnie ocenić sytuacji i podejmująca nieadekwatne do niej działania

Opis karty

Karta przedstawia człowieka, który próbuje zatrzymać rozpędzony czołg. W ręku trzyma on buławę – jedyną broń jaką posiada, ubrany jest dość staroświecko. Maskowanie czołgu składa się z sześciu zatkniętych na tylnym pancerzu buław.

Interpretacja

Siódemka buław to pewnego rodzaju przeinwestowanie energii działania w konkretnej sytuacji. Zatknięte na czołgu sześć buław oznacza, że załoga jest doświadczona i ma na swoim koncie wiele zwycięstw. Czołgiści doskonale wiedzą, że człowiek z kijem w ręku nie jest w stanie w żaden sposób zagrozić ich bezpieczeństwu – to raczej nasz bohater rzuca się na jednostkę pancerną, bez rozeznania, nie próbując nawet zgłębić intencji załogi (być może jest pokojowa). Czołg mógł znaleźć się w tym miejscu zupełnie przypadkowo.

Pytanie, co skłoniło tego człowieka do takiego aktu desperacji? Czy to odwaga, bohaterstwo, determinacja, waleczność, czy niepotrzebna brawura, brak wiedzy, zwyczajna głupota? Jakiekolwiek nie byłyby to motywy, faktem jest, że zazwyczaj osiągnięcie zamierzonego celu jest tutaj mało prawdopodobne lub jest on do końca nieokreślony, nieprzemyślany.

Kilka różnych przykładów ilustrujących energię siódemki buław: mały kundelek szczekający na nas za płotem, kiedy przechodzimy obok domu, którego strzeże; osoba atakująca nas w towarzystwie, zupełnie znienacka, kiedy my wcale nie mamy złych intencji; zabieganie o względy bliskiej osoby, która nagle znika i nie interesuje się drugą stroną; zbliżenie fizyczne dwojga ludzi, które kończy się szybciej niż się zaczęło, czy po prostu kończy się brakiem satysfakcji jednej z osób; i – na koniec – wszelkie powstania zbrojne przeciwko znacznie silniejszemu wrogowi, których motywy są może szlachetne i słuszne, ale ryzyko porażki duże.

Znaczenie dywinacyjne

Opozycja, przeszkody i trudności, jednocześnie odwaga i brawura, żeby się im przeciwstawić, kłótnie, pretensje, różne punkty widzenia, groźby, przemoc fizyczna, ogromna chęć udowodnienia czegoś – z marnymi rezultatami, czasami wygrana, ale tylko w sprawach tak naprawdę mało istotnych. Jak Siła i Wieża razem.

 

*** Wiara w moje własne przekonania sprawia, że potrafię zmienić rzeczywistość. ***