Abrahadabra.pl

Wrzesień 2023 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

We wrześniu zaczniemy odczuwać spowolnienie tempa życia i stopniowe przejście w okres jesieni. Gdy Słońce wchodzi w znak Panny, a następnie zbliża się koniec lata, skupiamy się na refleksji i pracy u podstaw.

monika zjawinska, wrzesień 2023, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
AbrahadabraPL

Już 4 września Wenus zakończy swoją retrogradację. Wraz z tym wydarzeniem przestaniemy analizować błędy, jakie popełniliśmy w naszych relacjach, a także przestaniemy zamęczać się złymi decyzjami finansowymi. Ruch wsteczny Wenus może pomóc w uzdrowieniu naszych osobistych wartości. Na nowo zrozumiemy, co jest dla nas naprawdę istotne. W tym okresie zwrócimy również uwagę na relacje, które nam towarzyszyły, a których nie zakończyliśmy.

Także 4 września Merkury utworzy trygon z Jowiszem, co spowoduje ponowne zdefiniowanie wielu naszych planów. To czas powrotu do istotnych intencji, często związanych z nauką. Może to być okres, w którym podejmiemy ważne decyzje, takie jak zapisanie się na kurs lub szkolenie.

Co także istotne w tym miesiącu, Jowisz rozpocznie swoją retrogradację. To cykl, który powtarza się co 13 miesięcy i trwa przez około 4 miesiące. W trakcie tego ruchu wstecznego będziemy mieli szansę zastanowić się, czy obrana przez nas droga rozwoju jest właściwa. Odkryjemy być może zupełnie nowe źródła szczęścia, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę. To będzie również okres, w którym sprawdzimy, czy w jakiejś dziedzinie życia nie przesadziliśmy z pewnością siebie, nadmierną pychą, czy nawet zachowaniami destrukcyjnymi.

Gdy planeta wróci do prostego ruchu, większość naszych postaw będzie mogła ulec korekcie. Staniemy się spokojniejsi, bardziej zrównoważeni i optymistyczni.

8 września trygon Słońca do Jowisza stworzy przyjemną aurę. Ten aspekt wzmocni nasze cele i dążenia. Tego dnia możemy poczuć się spełnionymi osobami z mnóstwem możliwości samorozwoju.

15 września na niebie pojawi się nów w znaku Panny. To odpowiedni moment, aby nakreślić szczegółowo plan, który pomoże nam czuć się bardziej doskonałymi.

Merkury wróci do ruchu prostego, co ułatwi nam gromadzenie kolejnych doświadczeń, by później je powoli asymilować.

W tym okresie Słońce utworzy trygon do Urana, kreując idealny moment na spotkanie z ciekawymi ludźmi, zderzenie się z ciekawymi pomysłami. Nie dajmy się prosić, by spędzić czas poza domem. Możemy również otworzyć się na innowacyjne techniki, które przyspieszą wykonywanie naszych zadań.

17 września Wenus ustawi się w kwadraturze do Jowisza. Nasz czar i urok będzie przyciągać innych. Warto jednak uważać, aby nie przesadzić i nie popaść w zbytnią rozrzutność.

19 września Słońce utworzy opozycję z Neptunem. Podczas tego aspektu, jak zawsze, możemy nie do końca rozumieć to, co się wokół nas dzieje. Lepiej unikać podejmowania długofalowych decyzji, rzeczywistość może wydawać się skomplikowana.

21 września trygon Słońca do Plutona przyniesie nam intensywne doświadczenia. Wzrośnie potrzeba przemiany samego siebie w silną i niezniszczalną osobę.

23 września Słońce tranzytuje w znak Wagi i rozpocznie kalendarzową jesień. Ten kardynalny znak pozwoli nam być bardziej stanowczymi i konsekwentnymi w podejmowaniu wyzwań. To także czas zbierania owoców naszych wcześniejszych działań.

29 września doświadczymy pełni w znaku Barana. To czas podsumowania naszych działań rozpoczętych podczas nowiu w Baranie. Wraz z kwadraturą Wenus do Urana odczujemy intensywność tego procesu, który wywoła napięcia i zwroty wypadków. Te nagłe zmiany mogą być oczyszczające i potrzebne.

30 września na niebie przywitamy trygon Merkurego do Urana, który otworzy nas na nowe horyzonty percepcji. Możemy otrzymać ważne wiadomości, które zmienią nasze podejście do pewnych tematów i otworzą przed nami nowe możliwości. Warto wyjść poza krąg osób znanych – po zupełnie nową inspirację.