Abrahadabra.pl

Wrzesień 2021 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Wrzesień zbliży nas energetycznie już do jesieni, swoistego podsumowania naszych wcześniejszych działań.

monika zjawinska, wrzesień 2021, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: Patou Ricard

We wrześniu nów w znaku Panny przypadnie 7 września. Będzie to bardzo ciekawe i energetyczne zjawisko ze względu na jednoczesny trygon Słońca i Księżyca do Urana. To czas, kiedy można w swoje życie wprowadzić więcej dbałości i nowych nawyków prowadzących do poprawy naszego samopoczucia. Panna lubi być idealna, więc w określonych dziedzinach życia będziemy chcieli stać się bardziej doskonali. Tego samego dnia Mars utworzy trygon z Plutonem, dając silne wsparcie w detoksykacji wszystkich dziedzin życia. Jednocześnie Wenus utworzy trygon z Jowiszem, co pozwoli cieszyć się nam towarzystwem innych ludzi.

Wenus tranzytuje w znak Skorpiona 10 września i będzie tam przebywać do 7 października. To duża zmiana energetyczna, przynosząca odmienne podejście do relacji, pieniędzy, wartości. Wszystko nabierze głębi, mocy i tajemnicy. W związkach możemy stać się bardziej zaborczy, zazdrośni, nastawieni na posiadanie kogoś na własność. Głęboko odczuwający znak Skorpiona może jednak dawać swoiste wyczucie we wszelkich sprawach finansowych. Możemy więc spodziewać się w tym okresie pewnej intensywności przeżyć.

Mars tranzytuje do znaku Wagi 14 września i będzie tam przebywał do 30 października. Wiele wysiłku zaczniemy wkładać w znalezienie dla siebie odpowiedniej przestrzeni, równowagi życiowej. Zależeć nam będzie na kompromisie z drugą osobą, mimo że nie będzie to wcale łatwe.

Pełnia w tym miesiącu wypada 21 września w znaku Ryb. Będzie to podsumowanie wszystkich naszych działań, które podjęliśmy w marcu, podczas nowiu w znaku Ryb. To silna i bardzo mocna, oczyszczająca pełnia, w trakcie której będziemy mogli prawdziwie doświadczyć, czym jest głębokie zaufanie, czy wiara w boskie prowadzenie. Warto wtedy skorzystać z wielkiego daru wybaczania, a także odrzucić wszelkie iluzje, będące dla nas życiową pułapką.

Ważnym wydarzeniem będzie równonoc jesienna przypadająca 22 września. To czas zbierania efektów naszych działań, a symbolicznie – okres przygotowania do kolejnych naszych transformacji, pewne podsumowanie. Jesienią będziemy zbierać siły i usuwać nadmiernie nagromadzony balast życiowy.

27 września Merkury rozpocznie proces retrogradacji, co może nieco skomplikować nam życie. Wiele spraw nie będzie układało się po naszej myśli, przytłoczą nas kolejne problemy. Warto powstrzymać się od podpisywania umów, kupowania sprzętów elektronicznych, samochodów, sprawdzić dwa razy, czy nie popełniliśmy jakichś błędów w naszych działaniach.

Korzystne daty we wrześniu, sprzyjające budowaniu solidnych planów, to przede wszystkim 4 września, kiedy Merkury utworzy trygon z Saturnem, okres nowiu i przesilenia oraz także 29 września, podczas trygonu Słońca z Saturnem.