Abrahadabra.pl

Październik 2022 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Październik może być dla nas astrologicznie bardzo istotnym miesiącem. Zaczynamy w trudnej jesiennej aurze. Kilka istotnych planet przebywa w ruchu wstecznym, między innymi Merkury, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. Rozpocznie się również czas zaćmień.

monika zjawinska, październik 2022, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Autor: Logan Art

1 października Wenus ustawi się w opozycji do Jowisza. Piękna energia połączenia dwóch planet sprawi, że poczujemy się lepiej. Chętnie spędzimy czas z przyjaciółmi, bawiąc się i rozmawiając.

2 października Merkury zakończy swój ruch wsteczny. Wiele tematów, które wydawało się trudnych do zrozumienia, znajdzie swoje wyjaśnienie. Łatwiej wypracujemy kompromis we wszelkich ważnych negocjacjach.

8 października Pluton zakończy swoją retrogradację. Po kilku miesiącach konfrontowania się ze swoją ciemną stroną, gdy Pluton wyjdzie z ruchu wstecznego, zobaczymy nową perspektywę, nową przestrzeń, w której będziemy mogli się rozwijać.

Podczas retrogradacji Plutona często poznawaliśmy na nowo wszystkie negatywne emocje związane z kontrolą. Jeśli sami byliśmy zbyt obsesyjni, pełni negatywnych odczuć w toksycznych relacjach, to był czas na znalezienie źródła ich pochodzenia. Mogliśmy doświadczać negatywnych zachowań takich jak np. zaburzenia odżywiania, które również związane są z oddziaływaniem Plutona.

9 października czeka nas pełnia w znaku Barana. To bardzo silna, uzdrawiająca pełnia. Odnowimy swój potencjał, zwiększymy atrakcyjność.

Najlepsze dni w miesiącu na pracę zawodową to 11 października, kiedy Słońce utworzy trygon z Saturnem, 14 października, podczas trygonu Wenus i Saturna oraz 17 października, w czasie trygonu Słońca z Marsem.

19 i 20 października to dni, w których możemy czuć się przymuszani do pewnych działań poprzez ustawienia Słońca, a potem Wenus, w kwadraturze do Plutona.

22 października Wenus utworzy koniunkcję ze Słońcem. Będzie to energetycznie jeden z piękniejszych dni w miesiącu, warto więc dobrze go spędzić. Poczujemy harmonię i szczęście, możemy się nawet zakochać.

23 października Słońce tranzytuje w znak Skorpiona, intensyfikując wszelkie doznania. Tego samego dnia Saturn wyjdzie z ruchu wstecznego.

Saturn zapoczątkował proces retrogradacji w czerwcu. Podczas ruchu wstecznego mieliśmy możliwość zetknięcia się z zapisanymi nam zadaniami karmicznymi. Ten trudny, depresyjny często czas, trochę mroczny i lękowy, dobiegł końca. Retrogradacja Saturna spowalnia również nieco wszelkie sprawy, w okresie jej trwania często przewartościowujemy nasze życie – to, co jest dla nas ważne. Daje nam ona możliwość zrozumienia powodu przyciągania tych samych sytuacji życiowych. Odkrywamy wtedy, że nasza przeszła karma powraca w podobnych schematach i sytuacjach, jesteśmy w stanie zrozumieć jej przyczynę, by się jej ostatecznie pozbyć.

25 października doświadczymy nowiu w znaku Skorpiona wraz z zaćmieniem Słońca. Nastąpi bardzo silna koncentracja energii Skorpiona skierowana na utworzenie przestrzeni, w której doświadczymy przemiany.

30 października rozpocznie się retrogradacja Marsa. Mars rządzi naszą energią, działaniem, podejmowaniem ryzyka. Mars w ruchu wstecznym trochę przygasi naszą aktywność w świecie zewnętrznym.