Abrahadabra.pl

Luty 2019 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Zapowiada się całkiem miły miesiąc, w którym będziemy mogli przeżyć ciekawe momenty w sprawach uczuć.

monika zjawinska, astrologia, luty 2019, wiadomosci astrologiczne

Luty rozpoczniemy mocnym akcentem Marsa do Plutona, którego nie da się nie zauważyć. Taki układ planet często kojarzyć się może z jakąś próbą sił, dominacją erotyczną, czy silnymi naciskami psychicznymi.  Tranzyt może również powodować jakąś silną chęć odegrania się za to, co ktoś nam kiedyś uczynił.  Z drugiej strony, jeśli wykorzystamy bardziej świadomie tę energię, będziemy mogli przetransformować własną  siłę, by przynosiła nam maksimum zysku.

Wenus zacznie nas przygotowywać do wejścia do świata miłosnej magii 2 lutego, kiedy ustawi się w trygonie do Urana.  Zechcemy doświadczać trochę odmiany i wpuścić więcej ożywczej energii do naszych relacji.

3 lutego, Merkury tworząc sekstyl z Jowiszem, dostarczy nam paliwa do różnych działań związanych z naszymi zainteresowaniami. W naszym życiu mogą pojawić się pomocni ludzie, obdarzając nas jakąś wiedzą.

Nów Księżyca w tym miesiącu przypada na 4 lutego w znaku Wodnika. Czas przyniesie nam sporą dawkę optymizmu. Jowisz, który będzie zaangażowany w ten proces poprzez sektyl, który utworzy do nowiu, pozwoli wykorzystać szansę na realizację tego, o czym myślimy od dawna.

Po tym zjawisku będziemy mieli jeszcze dość energii, by skutecznie i delikatnie wchodzić w interesujące rewiry. 7 lutego Słońce i Merkury ustawią  się w sektylu z Jowiszem. To jeden z lepszych aspektów tego miesiąca do każdego rodzaju działań.  Warto podejmować w tym czasie każde wyzwanie życiowe,  które związane jest z jakąś ideą, pomysłem, rozwojem.

Jeśli zaczynamy coś od zera, to te tranzyty będą przynosić dobrą energię na realizację. Pozytywny okres pojawia się również  dla rodzenia się nowych myśli filozoficznych i olśnień duchowych.

Bądźmy czujni 13 lutego, kiedy Mars utworzy koniunkcję z Uranem. Ten tranzyt powodować może wiele niespodziewanych zmian. Wszystkie sytuacje właściwie są tu możliwe. Możemy być narażeni na ataki innych, jak i sami możemy szukać wokół siebie więcej przestrzeni poprzez zrywanie ciążących na nas zobowiązań. To dzień, w którym chętnie próbować będziemy jakiejś odmiany w każdej dziedzinie życia.

18 lutego zapowiada się jako dość surowy dzień w naszych relacjach. Mogą one przechodzić swój test. Wenus w koniunkcji z Saturnem pozwoli zbudować nową jakość, ale pod warunkiem, że relacja jest na tyle dojrzała, by podjąć  takie działania. W innym wypadku czekają nas ochłodzenia, a nawet zerwania. W sprawach zawodowych może być to całkiem udany dzień, jeśli się dobrze do niego przygotujemy.

19 lutego, kiedy Merkury utworzy koniunkcję z Neptunem, możemy być podatni na wszelkie iluzje, które ktoś nam będzie chciał sprzedać. Możemy nie być zupełnie logiczni i bardzo podatni na kłamstwo. Nie podpisujmy żadnych zobowiązań. Najlepiej więc usiąść w tym czasie do medytacji i skierować energię na rozwój  duchowy. Tego dnia będziemy mieli na niebie pełnię Księżyca w znaku Panny, co pozwoli skutecznie oczyścić energię wokół nas.

Na uwagę zasługuje również dzień 22 luty – wtedy Pluton utworzy koniunkcje z Wenus. Tranzyt będzie bardzo silnie wzmacniał nasze potrzeby bycia kochanym, podziwianym, a także potrzebę posiadania władzy.

Wszystko, co nam w duszy gra, wyjdzie na światło dzienne, byśmy mogli się z tym zmierzyć. Warto w ten czas zwrócić uwagę, jaką rolę pełnimy we wszystkich naszych relacjach. Niestety, w tym okresie nasza zdolność do wyciągania wniosków może być też niewyraźna, gdyż Jowisz utworzy kwadraturę do Merkurego. Możemy więc stać się rozproszeni i podatni na różnego rodzaju manipulacje.

Zamkniemy miesiąc tranzytem Słońca do Marsa 27 lutego, co pozwoli pozbierać siły i energię na dalsze działania, zapewniając w marcu witalną i psychiczna siłę.