Abrahadabra.pl

Listopad 2016 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Miesiąc listopad zaczniemy będąc jeszcze pod wpływem nowiu z ostatniego dnia października. Nów w znaku Skorpiona zaznaczać będzie swój wpływ do następnego takiego zdarzenia pod koniec listopada.

monika zjawinska, astrologia, listopad 2016, wiadomosci astrologiczne

Pierwsze dni miesiąca to właśnie czas na przyglądanie się procesom, kiedy to będąc pod wpływem energii nowiu znacznie została u nas wyostrzona intuicja. Zjawiska, które do tej pory ciężko było nam interpretować, zobaczymy  znacznie wyraźniej. Możemy być odważniejsi w podejmowaniu nowych, ryzykownych przedsięwzięć z dziedziny finansów. Nów połączony z Merkurym niesie nadzieje, że poziom społecznej empatii zostanie zwiększony. Merkury będzie mówił o spotkaniach i debatach, które będą odbywać się w listopadzie.

1 listopad przywitamy ze Słońcem w trygonie do Neptuna. Mistyczna aura będzie więc towarzyszyć nam podczas święta zmarłych.

Na niebie planeta Mars przebywać będzie w znaku Koziorożca aż do 9 listopada, kiedy wreszcie tranzytuje do znaku Wodnika. Mars w znaku powietrznym wzmagać będzie nowe idee i da wsparcie Jowiszowi przebywającemu obecnie w znaku Wagi.

Ponieważ Pluton przebywa również w znaku Koziorożca, możemy mówić, że w pierwszej połowie miesiąca mogą nasilić się tendencje wypadkowe i zjawiska związane z globalnymi katastrofami. To, co będzie w listopadzie charakterystyczne, to zacieśniająca się kwadratura Jowisza i Plutona. Można więc mówić o pewnym dynamiźmie w zakresie zmian społecznych i wszelkich reform. W tym czasie ludzie będą walczyć o swoje prawa. Jowisz jest dobrze aspektowany w tym miesiącu i daje szanse na wprowadzenie optymalnych rozwiązań w skuteczny sposób. Ważne będzie planowanie.

Może być to również czas wielu zmian ekonomicznych i finansowych – zostaną zweryfikowane działania, które miały swój początek w 2007 roku, kiedy te planety były w koniunkcji. To czas wychodzenia na jaw poważnych kryzysów i zaniedbań. Nasilenie tego procesu będzie miało miejsce około 25 listopada.

Pełnia tym miesiącu przypada na 14 listopada. W ten czas Księżyc będzie wyjatkowo zjawiskowy. Może być to jedna z jaśniejszych i magiczniejszych pełni. Warto więc poświecić chwilę na przyglądanie się temu wydarzeniu. Pełnia w znaku Byka przyciągnie do nas obfitość, pomoże odnaleźć kontakt z tym, co ziemskie i tym, co utraciliśmy gdzieś w codziennym pędzie.

Ważną datą tego miesiąca będzie 20 listopad, kiedy Neptun zaprzestanie swój ruch wsteczny. Jeśli jest to dla Was ważna planeta, na pewno to odczujecie. Neptun w ruchu wstecznym kierował uwagę do wnętrza, ale był dość obciążający dla osób wrażliwych. Powodował dodatkowe odczucia lęku i większą podatość na bodźce i nieuchwytne energie. Na skalę globalną w tym czasie mogliśmy doświadczać wiele prześladowań na tle religijnym.

 Jeśli szukamy swoich prawd i chcemy na nowo odnaleźć to, co ważne, zróbmy to podczas nowiu w Strzelcu 29 listopada. Będziemy mogli wtedy zadbać o naszą wolność myśli i mądre decyzje. Szczególnie łatwo przyjdzie nam pozbywnie się niepotrzebnych przekonań i dogmatów filozoficznych.

Szukając najlepszych dni na spotkania uczuciowe, wybierzcie 20 listopad. Wtedy właśnie Wenus utworzy romantyczny aspekt z Neptunem. 25 listopada spodziewajcie się mocnych wrażeń podczas koniunkcji Wenus i Plutona.

W tym miesiącu korzystne dni na załatwianie ważnych spraw i na decyzje biznesowe to przede wszystkim 22 listopada, kiedy Merkury utworzy dobry aspekt z Jowiszem oraz 26 listopada – wtedy Merkury utworzy trygon z Uranem.